• Co to jest Msza Święta Wieczysta? +

  Misyjne Msze Święte Wieczyste to szczególny rodzaj zbiorowej Mszy Świętej, na której odprawianie Zgromadzenie Słowa Bożego otrzymało zgodę Stolicy Apostolskiej już w 1910 roku. Od tego czasu każdy papież specjalnym dokumentem wyraża zgodę na kontynuowanie przez nasz Zgromadzenie Misyjnych Mszy Świętych Wieczystych.
 • W jaki sposób oprawiane są Msze Święte Wieczyste? +

  Nazwiska osób, za które zamawiana jest Msza Święta Wieczysta, wpisywane są do Księgi Misyjnych Mszy Świętych Wieczystych. Od tego momentu w intencji tej osoby codziennie oprawione zostaje 7 Mszy Świętych w 7 różnych krajach, w których pracują werbiści. W Polsce taka Msza Święta odprawiana jest w Domu Misyjnym Św. Wojciecha w Pieniężnie.

 • Czym Msza Wieczysta różni się od zwykłej intencji mszalnej? +

  Msza Święta Wieczysta to intencja imienna i zamawiana jest tylko za konkretną osobę znaną z imienia i nazwiska. Intencję mszalną natomiast można zamówić również w jakiejś dowolnej ogólnej intencji (np. o pokój, o błogosławieństwo dla rodziny, za dusze czyśćcowe itp.)
  Msza Święta Wieczysta, raz zamówiona, odprawiana jest codziennie do końca istnienia Zgromadzenia Słowa Bożego. Intencja mszalna natomiast odprawiona zostaje tylko jeden raz (w najbliższym możliwym terminie, gdyż ze względów organizacyjnych nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty jej odprawienia).
 • Czy muszę odnawiać zamówienie Mszy Wieczystej? +

  Nie. Osoba raz wpisana do Księgi Mszy Świętych Wieczystych ma w nich udział na wieczność. Zatem po śmierci osoby Msza Święta Wieczysta nadal jest odprawiana w jej intencji. Nie ma też potrzeby informować nas o śmierci osoby, za którą już wcześniej została zamówiona Msza Święta Wieczysta.

 • W jakich intencjach można zamówić Mszę Wieczystą? +

  Msza Święta Wieczysta zamawiana jest tylko za osobę. Jej imię i nazwisko wpisywane jest do Księgi Misyjnych Mszy Świętych Wieczystych. Może to być zarówno osoba żyjąca, jak i zmarła.
  Zatem nie można zamówić Mszy Świętej Wieczystej np. za rodzinę Kowalskich, za zmarłych członków rodziny Kowalskich, o pokój itp.
  Msza Święta Wieczysta to najlepszy duchowy prezent z okazji urodzin, imienin, Chrztu Świętego, I Komunii Świętej, jubileuszu itp.

 • Kogo można wpisać do księgi Mszy Świętych Wieczystych? +

  Do Księgi Mszy Świętych Wieczystych można wpisać każdą osobę - tak żyjącą, jak zmarłą - bez względu na wiek, wyznanie czy pochodzenie.
  Nie można natomiast wpisać jednocześnie całej rodziny, zatem nie można zamówić Mszy Św. Wieczystej np. za rodzinę Kowalskich czy za zmarłych członków rodziny Kowalskich,

 • Czy można zamówić Mszę Wieczystą za całą rodzinę? +

  Nie. Msza Święta Wieczysta zamawiana jest tylko za jedną osobę, żyjącą lub zmarłą. Jeśli zatem chcieliby Państwo zamówić taką Mszę za całą rodzinę, należy zamówić ją osobno za każdą osobę.
  Formularz na naszej stronie pozwala na wpisanie do 10 nazwisk podczas jednego zamówienia.

 • Czy mogę zamówić więcej Mszy Świętych od razu? +

  To zależy od rodzaju zamawianej Mszy Świętej.
  W przypadku Mszy Świętych Wieczystych formularz na naszej stronie pozwala na wpisanie do 10 nazwisk podczas jednego zamówienia.
  W przypadku intencji mszalnej możliwe jest zamówienie tylko jednej Mszy Świętej. Zamówienie kolejnej wymaga powtórnego wypełnienia formularza zamówienia.

 • Czy istnieje inny sposób zamówienia Mszy Świętej? +

  Tak, choć gorąco zachęcamy do zamawiania online z wykorzystaniem formularzy zawartych na naszej stronie. Jest to sposób najszybszy i najpewniejszy.
  Alternatywnie można zamówić Mszę Świętą telefonując do nas, wysyłając wiadomość email lub zwykly list, albo odwiedzając nas osobiście. W przypadku wizyty osobistej prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem.

 • Kiedy zostanie odprawiona zamówiona przeze mnie Intencja Mszalna? +

  Zamówione Intencje Mszalne są odprawiane w najbliższym możliwym terminie. Nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu odprawienia Mszy Św., gdyż zamawiane intencje wraz z ofiarami przekazywane są na misje, jako wsparcie dla naszych misjonarzy.
 • Czy i jakie otrzymam potwierdzenie zamówionej Mszy Świętej? +

  Po przesłaniu do nas zamówienia, na adres email podany w formularzu powinna dotrzeć informacja, że zamówienie do nas dotarło. Gdyby taki email nie doszedł, proszę sprawdzić, czy przypadkiem nie został przeniesiony do folderu SPAM.
  Pisemne potwierdzenie każdej zamówionej Mszy Świętej Wieczystej i intencji mszalnej wysyłamy (po wpłynięciu ofiary) na okolicznościowych obrazkach w formacie 9x14 cm. Rodzaj obrazka wybieracie Państwo podczas wypełniania formularza zamówienia.
  Potwierdzenie zamówienia Mszy Świętej Wieczystej można również otrzymać w pięknej twardej obwolucie. Podczas zamawiania decydujecie Państwo, czy potwierdzenie ma zostać dostarczone na zwykłym obrazku, czy obrazku w twardej obwolucie.

 • Ile będę czekać na obrazek potwierdzający zamówienie? +

  Obrazek potwierdzający zamówienie Mszy Św. wysyłamy po otrzymaniu zamówienia i zaksięgowaniu ofiary na naszym koncie bankowym, czyli w normalnych przypadkach w ciągu 2-3 dni roboczych. Do tego należy doliczyć czas realizacji przesyłki przez Pocztę Polską, co może być zależne od regionu Polski.
  Niestety nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie opóźnienia powstające po stronie Poczty Polskiej.

 • Co zrobić, by obrazek potwierdzenia został wysłany do innej osoby? +

  Niestety, zgodnie z obecnie obowiązującym prawem i Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) obrazek potwierdzenia przesyłany jest tylko i wyłącznie do osoby dokonującej zamówienia.
 • Czy mogę odebrać obrazek potwierdzenia osobiście? +

  Tak. Nasze Biuro mieści się przy ul. Ostrobramskiej 98 w Warszawie. Przed wizytą prosimy jednak o telefoniczne potwierdzenie swojego przyjścia (tel. 22 280 94 45), by Państwa zamówienie było gotowe.
  Biuro Mszy Wieczystych jest czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 9-12 oraz 14-17.

 • W jaki sposób mogę złożyć ofiarę za zamówioną Mszę Świętą? +

  Ofiarę taką można przekazać na podane przez nas konto bankowe za pośrednictwem bankowości internetowej lub zwykłym przekazem pocztowym.
  Jeśli odbieracie Państwo potwierdzenia zamówienia osobiście w naszym biurze, można złożyć ofiarę na miejscu.

 • Gdzie jeszcze mogę zamówić Msze Święte Wieczyste? +

  Oprócz naszego biura, Mszę Świętą Wieczystą można zamówić w każdym domu werbistów w Polsce (zob. www.werbisci.pl/kontakt) oraz w Referacie Misyjnym w Pieniężnie (www.pomocmisjom.werbisci.pl).
  Intencję mszalną również można zamówić w naszych domach, Referacie Misyjnym w Pieniężnie oraz w werbistowskich parafiach.

 • Czy moje dane osobowe są bezpieczne? +

  Dokładamy wszelkich starń, by Państwa dane osobowe przesyłane do naszego biura nie dostały się w niepowołane ręce.
  Na obecnym etapie, żadne dane wpisywane w formularz zamówienia Mszy Św. nie są przechowywane w bazie danych strony internetowej, ale są automatycznie przesyłane pocztą elektroniczną na adres email Biura Mszy Wieczystych.
  Jednocześnie informujemy, że zgodnie z obowiązującym od 25 maja 2018 roku Rozporządzeniem o Ochronie Danych osobowych (RODO) Państwa dane osobowe nie są w żaden sposób przetwarzane ani udostępniane podmiotom niezwiązanym z Biurem Mszy Wieczystych w Warszawie.
 • 1