Msze Święte Wieczyste

Praktyka Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych sięga 1910 roku, gdy po raz pierwszy nasze Zgromadzenie otrzymało zgodę od Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy św. zbiorowych w powierzonych sobie intencjach.

Gorąco polecamy Misyjne Wieczyste Msze Święte. I pragniemy, aby były one pomocą dzisiejszemu Kościołowi w spełnieniu zadania ewangelizacji. Wszystkim, którzy są wpisani do udziału w Misyjnych Wieczystych Mszach Świętych i którzy je rozpowszechniają z całego serca udzielamy naszego apostolskiego błogosławieństwa. (Jan Paweł II)

*     *     *

Wszystkim uczestniczącym w owocach Mszy Świętych Wieczystych udzielamy naszego ojcowskiego i Apostolskiego błogosławieństwa, równocześnie prosimy Pana, aby umacniał tych, którzy gorliwie wspierają to apostolskie dzieło ponosząc ofiary służące ewangelizacji całego świata. (Benedykt XVI)

Obecnie za wszystkie osoby, tak żyjące jak i zmarłe, wpisane pojedynczo do Księgi Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych, codziennie odprawione zostaje 7 Mszy św. Każda z tych Mszy św. jest sprawowana w innym kraju. W Polsce taką Mszę sprawuje się w Pieniężnie.

Ojciec Święty Franciszek specjalnym dokumentem wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zgromadzenie Słowa Bożego Misyjnych Mszy Świętych Wieczystych:
Wszystkim uczestnikom Misyjnych Mszy Świętych Wieczystych z serca hojnie udzielamy naszego Apostolskiego Błogosławieństwa i jednocześnie wyrażamy nasze głębokie uznanie tym, którzy spiesząc z pomocą głosicielom Ewangelii przyczyniają się do rozkrzewiania Słowa Bożego po całym świecie. Wraz z Panem udzielamy wszelkich darów niebios, które niech będą zachętą i pomocą w podejmowaniu zbożnego dzieła. (Watykan, dnia 5 czerwca 2013 r.)

Osoba wpisana za życia ma w nich udział również po śmierci, bez konieczności czynienia dodatkowych adnotacji. W dowód wpisu otrzymuje się specjalny obrazek.

Środki pozyskiwane przez poszczególne klasztory wspierają misje prowadzone przez werbistów.

Do udziału w Misyjnych Wieczystych Mszach Świętych można wpisać każdego, podając imię i nazwisko:

* dzieci, aby uprosić łaskę dobrego wychowania
* chorych, aby uprosić łaskę zdrowia
* osoby stojące z dala od Boga, aby uprosić łaskę nawrócenia
* zmarłych, aby wybłagać łaskę szczęścia wiecznego

Będzie to najlepszy duchowy prezent z okazji urodzin, imienin, Chrztu Świętego, I Komunii Świętej, jubileuszu, bierzmowania, sakramentu małżeństwa, sakramentu kapłaństwa itp.


 

Potwierdzenia zamówienia Mszy Świętej Wieczystej otrzymać można w 2 formach:

 

 

obrazek w twardej obwolucie
format obrazka: 15 x 20,5 cm
format obwoluty: 16,5 x 21 cm
format całości: 33 x 21,5 cm

Ofiara za każdą wpisaną osobę wynosi 40 zł

Kliknij, by zobaczyć przykład

 
   
 

zwykły obrazek
format: 9 x 14 cm

Ofiara za każdą wpisaną osobę wynosi 25 zł

Kliknij, by zobaczyć przykład

 

 

 

 

 

Biuro Mszy Wieczystych
ul. Ostrobramska 98
04-118 WARSZAWA

Tel. 22 610 78 70 wewn. 17
Fax 22 516 98 45

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Konto złotówkowe

Santander Bank Polska S.A.
71 1090 1753 0000 0001 3130 0052


Konto w EURO

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
IBAN: PL67 1600 1462 1847 0371 1000 0006
BIC: PPABPLPK

 
© Biuro Mszy Wieczystych - Misjonarze Werbiści 2018
Design by : Place your Website.